top of page
alev-cinbarci.jpg

ALEV CINBARCI

Yaratıcı Drama ve Plastik Sanatlar

1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan sanatçı,1990 dan beri disiplinler arası pek çok projede yer almıştır. Tiyatro ve Televizyon çalışmalarına1991 de başlayan sanatçı tiyatro eğitimini; Dialog ve Şahika Tekand Stüdyo Oyuncularında almıştır. Ankara Üniversitesi Yaratıcı Drama (tezsiz) ve Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar (tezli) mastır programlarını tamamlamış olan sanatçı disiplinler arası sergi ve projelerine devam etmektedir. 2017 Bahar dönemi başladığı Yıldız Teknik Ünv. Sanat & Tasarım ve Batı Dilleri Edebiyatı doktora programlarında akademik çalışmalarına devam etmektedir. “Circle Education” programının tasarımcısı ve eğitimcisidir (İlgili röportajlar: Youtube, ÖZGE VARDARLI ile İŞİ BİLEN | ALEV CINBARCI ATÖLYE ÇOCUKLARI, GONCAGÜL FEYMAN ile İŞİN EHLİ | ALEV CINBARCI ATÖLYE ÇOCUKLARI).
 


YARATICI DRAMA & PLASTİK SANATLAR:

Disiplinler arası bir program olup, çocuğumuzun algı kodlarını keşfetmemize yöneliktir. Atölyelerde oluşan sanat ürünleri; resim, heykel, maket, hikaye örgüsü, video-art, enstalasyon vb. grup dinamiğine göre şekillenir. Grup çalışmalarında grup lideri rehber niteliğindedir. Öğretmek değil farkındalıkları geliştirmek hedefli bir program uygulanır. Ses, nefes, koordinasyon, hafıza teknikleri vb. edinimler program içinde kendiliğinden gelişir. Çok yönlü işlevselliği barındıran atölyelerden çıkan plastik sanat uygulamaları doğal sonuçtur.

Bireysel çalışmalarda; işleyiş mantığı aynıdır. Genel bir program vardır fakat her çocuğun programı bireysel olarak planlanır.

Özel eğitim öğrencileriyle yapılan atölyelere çocuğumuzu uzman yönlendirir. Bilgiler grup lideri tarafından uzmana raporlanır.


bottom of page